Bianchi Cup - Mätäkivenmäki

Tiistaina 26.6. Korson Kaiku järjestää Bianchi Cupin maasto-osakilpailun joka palaa muutaman vuoden tauon jälkeen Mätäkivenmäen maastoihin.

Kilpailukeskus ja ilmoittautuminen sijaitsee suljetulla Korsontien pätkällä lähellä  maalialuetta. Autojen pysäköinti tapahtuu Tuusulanmoottoritien liityntäpysäköintiin, osoitteessa Maisalantie 133, Tuusula. Autojen pysäköinti muualle kielletty. Parkkipaikalta opastus kilpailualueelle.

Reitti tulee olemaan täysin uusi ja sisältää nopeita laskuja ja teräviä nousuja, mutta on teknisesti helppo.

Aikataulu

Ilmoittautuminen alkaa klo 17:30

Hinnat: juniorit 5€ ja aikuiset 10€. Maksu käteisellä.

Lähdöt

Klo 18:30 N/M10-14

Klo 19:00 Loput luokat

Strava segmentti

Tulokset:

 

M10, 2 kierrosta:

1. Kuusniemi, Kalle 23:54

2. Skogster, Arttu KorsKa 25:07

3. Keskiaho, Saku KorsKa 14:57 -1

4. Solanto, Leon BMX Helsinki 14:59 -1

5. Kettunen, Jimi KorsKa 15:00 -1

6. Tuovinen, Juho KorsKa 15:41 -1

7. Tikkanen, Robi KorsKa 15:42 -1

8. Kuitto, Miska KorsKa 17:12 -1

9. Kuusniemi, Emil 17:13 -1

10. Siiriäinen, Manu KorsKa 17:20 -1

11. Solanto, Lauron BMX Helsinki 25:39 -1

12. Asplund, Felix KorsKa 27:22 -1

13. Puumalainen, Elias KorsKa 31:20 -1

 

N12, 2 kierrosta:

1. Puumalainen, Aino KorsKa 16:44 -1

 

M12, 3 kierrosta:

1. Terhelä, Valtteri KorsKa/Team Trimtex 31:48

2. Juntunen, Niko HyPy 33:47

3. Skogster, Eetu KorsKa/Team Trimtex 33:47

4. Oilinki, Joona KorsKa/Team Trimtex 36:35

5. Huhtala, Veikko HyPy 40:02

6. Vihavainen, Leevi KorsKa 40:50

   Huttunen, Eeka KorsKa DNF

 

N14, 3 kierrosta:

1. Tuovinen, Hilma KorsKa/Team Trimtex 33:32

 

M14, 4 kierrosta:

1. Sirkiä, Onni HyPy 36:04

2. Tarkiainen, Sebastian KorsKa 36:05

3. Vähäsalo, Eetu HyPy 36:06

4. Uuksulainen, Mikael HyPy 38:10

5. Rasanen, Akseli KorsKa 39:23 -1

 

Yleinen, 5 kierrosta:

1. Visuri, Samuli M40 CCH 54:28

2. Blomster, Anders M-Elite 55:50

3. Härginen, Dani M-Elite 2Cteam 56:24

4. Puisto, Eero M-Elite Panibirra Cycling Club 58:53

5. Saukko, Marko M40 CCH 58:56

6. Mikonmäki, Ilpo M30 CCH 59:50

7. Puolakanaho, Sakari M-Elite Lahden Pyöräilijät 1:00:14

8. Järvinen, Arto M50 CCH 1:00:38

9. Miilumäki, Pekka M50 Rideep 1:01:15

10. Valtonen, Jarmo M-Elite HTL 1:02:47

11. Kallio, Tomi M30 IK-32 1:02:48

12. Konttila, Mauri M50 IK-32 1:04:18

13. Granqvist, Antti Harraste UKtrian 1:04:54

14. Koivula, Mikko M30 KorsKa 1:05:23

15. Kemppi, Jouni M40 1:05:31

16. Kanerva, Noora N KorsKa/Trek Women Finland 1:05:31

17. Promdeema, Kittinan M16 Porvoon Akilles 54:44 -1

18. Karsisto, Timo M-Elite Panibirra Cycling Club 54:45 -1

19. Heino, Micael Harraste KorsKa 54:51 -1

20. Happonen, Marko M40 Rekolan Sport 54:57 -1

21. Toivonen, Jussi Harraste Ilola 54:58 -1

22. Ylhäisi, Teemu M40 Ajaja 56:22 -1

23. Uuksulainen, Joonas M16 HyPy 57:19 -1

24. Fogelholm, Mikael M50 Helsinki 57:31 -1

25. Marttinen, Timo Harraste IBD 58:04 -1

26. Aapio, Esko M50 KorsKa 58:06 -1

27. Turunen, Tuomas Harraste CCH 1:01:10 -1

28. Viitasalo, Timo Harraste IK-32 1:02:36 -1

29. Rantalahti, Antti M50 MTBCF 1:03:52 -1

    Kleemola, Joona M-Elite HyPy DNF

    Rantanen, Aksel M16 VLKMTB DNF

    Siiriäinen, Pekka Kat-2 CCH DNF

    Salmela, Vilma N18 KorsKa/Trek Women Finland DNF